آیا تبادل لينك ارزشی دارد؟

ژوئیه 13, 2008

تصور مي‌كنم قبلا نيز در اين مورد يكي دو پست مفصل نوشتم.اما بنظر مي‌رسد بايد بارها و بارها در اين زمينه مقاله‌هاي مستدل نوشت تا شايد به مرور زمان ديدگاه‌ها نسبت به اين مسئله تعديل يابد.

سوال اين است: آيا تبادل لينك هنوز هم ارزشي دارد؟

پاسخ: منظور شما از ارزش چيست؟ اجازه دهيد بحث را به چند قسمت تقسيم كنيم:

الف- از ديد گوگل،تكنوراتي و …: قبلا هم گفته شده كه گوگل-و حتي سرويس جستجوي وبلاگ گوگل blogsearch.google.com – هيچ اهميتي به سايدبار وبلاگها نيم‌دهد. درنتيجه قرار گرفتن لينك من در سايدبار وبلاگ شما و برعكس – از ديد گوگل – هيچ ارزشي ندارد.

در مورد تكنوراتي- يك سرويس جستجوي وبلاگي خوب كه متاسفانه در كشور ما بلوكه است- لينكهاي موجود در سايدبار ايندكس مي‌شوند اما ارزش آنها در برابر لينكهاي داخل متن بسيار پايين است.به عبارتي اگر شما لينك وبلاگ من را 100 سال در سايدبار خود نگه داريد ارزشي بسيار كمتر و كوچك‌تر از زماني دارد كه هر سالي يكبار در داخل متن وبلاگ ، لينيك به يكي از نوشته‌هاي وبلاگ من بدهيد( و برعكس).

پس اگر براي بعد تكنيكي قضيه نگران هستيد بهتر است ديگر نگران نباشيد!

ب- از ديد تعداد كاربران: يا به عبارتي ميزان و عدد و رقم بازديدكننده‌اي كه يك وبلاگ مي‌تواند به وبلاگ شما ارسال كند. اجازه دهيد در اينجا از يكي از بهترين وبلاگهايي مثال بزنم كه در يكسال اخير جزء بهترين‌هاي وبلاگستان جهاني بوده است: لوييس گري. مقاله‌هاي او در وبلاگش هركدام در حكم يك جواهر هستند.دنبال كردن نوشته‌هاي او را توصيه فراوان مي‌كنم.اخيرا پستي در وبلاگش منتشر كرد كه توصيه مي‌كنم آن را در اينجا حتما مطالعه بفرماييد. لوييس در اينجا با آمار و ارقام ثابت مي‌كند كه با وجود اين كه بسياري از وبلاگهاي بزرگ و معروف آي‌تي به او لطف داشته‌اند و لينك به وبلاگش داده‌اند اما از نظر عدد و رقم(كميت) – و صدالبته نه كيفيت- اين وبلاگها اهميتي آن چناني در تعداد بازديدكننده نداشته‌اند.اگر به اسكرين‌شات مربوطه در وبلاگش نگاهي بياندازيد متوجه مي‌شويد كه آمار اصلي متعلق به سرويسهاي خبرپراكني است و نه وبلاگها:

blog_referrals_0708

من سعي كردم تجربه لوييس گري را در وبلاگ خودم تست كنم. نتايج بدين صورت بودند.در زير تصاوير در سايز كوچك نمايش داده مي‌شوند و شما براي ديدن تصاوير بزرگ مي‌توانيد بر روی آنها كليك كنيد:

لينك‌هايي كه در 7 روز گذشته بيشترين بازديدكننده را ارسال كرده‌اند:

لينكهايي كه در 30 روز گذشته بيشترين بازديدكننده را ارسال كرده‌اند:

 

لينك‌هايي كه در 7 روز گذشته بيشترين كليك شده‌اند( از وبلاگ من به آن رفته‌اند)

 

لينك‌هايي كه در 30 روز گذشته بيشترين كليك را داشته‌اند:

خب حالا بهتر است اين اطلاعات را كمي تحليل كنيم:

1- نمودارهاي 1و2 به خوبي نشان مي‌دهند كه لينكدوني سايت p30download به تنهايي حجم بسيار بالايي از ترافيك اين وبلاگ را ايجاد كرده‌اند.چيزي كه ممكن است شما نيز بارها در وبلاگ خود-بخصوص اگر در مورد آي‌تی باشد- با ان مواجه شده باشيد. گزينه‌هاي ديگر در اين جا عبراتند از : گوگل ريدر- فرندفيد- توييتر- داشبورد وردپرس و بالاترين. در بين 10 لينكي كه بيشترين بازديدكننده را به وبلاگم سرازير كرده‌اند تنها نام يك وبلاگ وجود دارد: يك پزشك.

تحليل:ان چيزي كه ترافيك وبلاگتان را بشدت بالا مي‌برد، وبلاگها نيستند.

براي بالا بردن ترافيك وبلاگ خود بهتر است به گزينه‌ها مطرح شده در بالا نگاه بياندازيد: سعي كنيد لينك‌هاي خود را به بالاترين بكشانيد؛ وبلاگتا را در وردپرس دات كام ايجاد كنيد تا از داشبورد همگاني وردپرس شما را ببينند؛ لينكهايتان را در گوگل ريدر منتشر كنيد؛ كاري كنيد تا كاربران فرندفيد، توييتر و گوگل ريدر شما و نوشته‌هايتان را دوست بدارند و انها را بين خود به اشتراك بگذارند.

2- در نمودار 3 تمام لينكهايي كه بازديدكنندكان اين وبلاگ بر روی آن كليك كرده‌اند متعلق به سايتهايي بوده كه معرفي شده‌اند.تنها نام دو وبلاگ در بين اين بيشترين‌ها ديده مي‌شود كه هر دو در يك نكته مشتركند: لوگوي وبلاگ انها در قسمت اسپانسر(تبليغات رايگان) قرار گرفته. اما از بين اين همه لينك دوستاني كه در سايدبار وبلاگم قرار داده‌ام، هيچكدام نتوانسته به صدر ليست برسد.

تحليل:قرار گرفتن در سايدبار يك وبلاگ كمك چنداني به ديده شدن وبلاگتان نمي‌كند.

اگر مي‌خواهيد وبلاگتان توسط بازديدكنندگان وبلاگهاي ديگر ديده شود بهتر است ديگر به تبادل لينك هيچ اهميتي ندهيد.از روشهاي جديدتر استفاده كنيد.روشهايي كه موجب جذب خوانندگان وبلاگها شود.مثلا قرار رفتن در قسمت اسپانسر يا حتي يك لينك ناقابل در داخل متن يك وبلاگ.

3- نمودار 4 تاكيدي دوباره است بر اخرين جمله مطرح شده در بند قبلي: در اين جا نام دو وبلاگ اضافه شده كه هر دو در يك نكته مشتركند: لينك اين وبلاگها در داخل متن دوتا از پست‌هاي وبلاگم قرار گرفته بود.

تحليل: هرگاه بتوانيد در يك وبلاگ پرخواننده، يك مطالب خوب بنويسيد حتما كاربران به وبلاگ شخصي شما نيز مراجعه خواهند كرد.

از اينجاست كه وبلاگ‌نويسان مهمان سود چندجانبه براي همه طرفين دارند.

ج- كيفيت: اگر تعداد(كميت) خوانندگان برايتان در درجه دوم اهميت است و بيشتر به كيفيت خوانندگان خود اهميت مي‌دهيد در اينطور موارد لينك از وبلاگهاي خوب البته مي‌تواند خوانندگان select شده برايتان به ارمغان آورد.

اما مدتي قبل يكي از وبلاگ‌نويسان غربي موضوعي را در فرندفيد و سپس وبلاگش مطرح كرد: مقايسه بين ويزيتورهايي كه سايت digg به وبلاگ شما ارسال مي‌كند با ويزيتورهايي كه گوگل ريدر ارجاع مي‌دهد.

نتيجه: اگر برايتان مهم است كه نوشته‌هايتان با دقت خوانده شود، بهتر است بر روی كاربران گوگل ريدر سرمايه‌گذاري كنيد. تمام تلاش خود را بكنيد تا نوشته‌هاي شما بين كاربران گوگل ريدر share شود.

اين نتيجه بنظرم براي وبلاگ‌نويسان ايراني نيز مصداق دارد.اگر كيفيت خوانندگان وبلاگتان برايتان مهم است به گسترش محبوبيت وبلاگ خود در گوگل ريدر بيانديشيد.

اجازه دهيد در پايان اين مقاله به سوال اول برگرديم: آيا تبادل لينك ارزشي دارد؟

پاسخ: منظور شما از ارزش چيست؟ منظور شما از ارزش هرچه كه باشد يك نكته را با قاطعيت مي‌توان گفت:

              “تبادل لينك ديگر آن ارزشي را كه در سالهاي گذشته داشته اكنون ندارد”.

 

يادآوري: اين مقاله مسلما تاثيري در كاهش تعداد افرادي كه در كامنتهاي وبلاگتان درخواست تبادل لينك مي‌كنند نخواهد داشت  :)  اما لااقل اميدوارم براي كساني كه وبلاگ‌نويسي را جدي مي‌گيرند، مفيد واقع گردد.

Advertisements

57 Responses to “آیا تبادل لينك ارزشی دارد؟”

 1. fati Says:

  چه جالب بود… آخه ديگه كسي تبادل لينك هم انجام نمي ده فكر كنم…با اين تكنولوژي هاي جديدي كه اومده…من كه شخصا كلي وقته به كسي لينك ندادم

 2. محمد Says:

  کاملا قبول دارم، خصوصا این قسمت که گفته “تبادل لينك ديگر آن ارزشي را كه در سالهاي گذشته داشته اكنون ندارد” قدیما که دید و بازدید وبلاگی از طریق بلاگرولینگ بود، این تبادل لینک خیلی معنی داشت.
  الان فکر می‌کنم تبادل لینک فقط این معنی را می‌تونه داشته باشه که به طرف بفهمونی من وبلاگت را می‌خونم، تو هم وبلاگ منو بخون! که البته روش‌های بسیار بهتری وجود دارد.
  ولی از انصاف هم نگذریم انگیزه‌ی خیلی از وبلاگها (مثلا وبلاگ خودم در سال گذشته) همین بده بستون لینکی بوده و هست! :‌)

 3. Arash(i) Says:

  با خوندن این مطلب فکر کنم باید یه تجدید نظر توی شیوه ی وبلاگ نویسیم بکنم. اگرچه معمولا فقط داستان می نویسم که اینجور مطلب ها خیلی کم طرفدار داره. ولی فکر کنم که بد نباشه یه امتحانی بکنم.

 4. صندوقک Says:

  بسیار بسیار جالب بود . به شخصه این رو تا حدی تجربه کردم . اما ممنون بابت توضیحات کاملی که دادید

 5. web3beta Says:

  تشکر از مطلب خوبتون
  دوستانِ بسیاری درخواستِ تبادل لینک با وب 3 را داشتند، مسلما برای بسیاری دیگر هم همینطور بوده است، بسیاری از دوستان نیز یک طرفه به وب 3 لینک داده اند، اما من تا این لحظه هیچ لینکی در وبلاگم قرار نداده ام. در پاسخ به دوستان میگفتم که «تبادلِ لینک به شیوه ی کنونی را استاندارد نمیدانم و در آینده ی نزدیک مطلبی در مورد تبادل لینک و استانداردِ پیشنهادی جایگزینِ آن خواهم نوشت». بسیاری از مطالبی که قصد داشتم بنویسم شما نوشته اید، استانداردِ پیشنهادی و چند مساله ی دیگر باقی میماند که اگر تا چند هفته ی آینده شما یا دوستانِ دیگر، اشاره ای نداشته باشند خودم در موردِ آن خواهم نوشت. آفرین! مطلب عالی بود.

 6. رضا Says:

  عجب …
  خوشم اومد مخصوصا آمار و ارقامش من و کاملا در راضی کرد . پس بهترین روش برای محبوبیت نزد گوگل همون CEO هست و بس ( یا بهتره بگم استفاده از ورد پرس 😀 )


 7. اگر ممکنه و با من موافق بودین این مطلب رو حتما به عنوان پست از طرف من و خودتون منتشر کنین. وبلاگ وببرگر به این آدرس:
  http://weburger.net وقتی با مرورگر ie واردش می شوید با یک پیغام جالب روربرو می شید. تازه این صفحه گذاشته شده. واقعا تا کی ؟!! تا کی باید دنیا رو انحصاری کرد. ie هم یک مرورگر هست فایر فاکس هم همینطور. هر دو رو دیدم زیاد تفاوتی ندارند. این دوست خوبمون خودشون به سیاست های انحصاری ماکروسافت اعتراض داره ولی خودش با این کار یک اقدام انحصاری انجام داده. واقعا فایرفاکس اونقدر بزرگه که براش جشن می گیرن ، رکورد می زنند ، پیراهن می پوشن و … . واقعا که چی آخرش چی؟ خوب هرکس به یک چیز اعتقاد داره. ایشون مطمئن باشن از به بعد آمار بازدیدشون می یاد پایین اونقدر که مجبور می شن این صفحه رو ور دارن.از شما می خوام اگه نظری دارین این متن رو با متن خودتون به عنوان پست منتشر کنین. ممنون. خداحافظ

 8. samandx7 Says:

  آقاي دكتر اين حرف شما درسته من با نوشتن يه مطلب در مورد پرينت گرفتن فايل هاي پي دي اف يك روزه كانتر وبلاگم از 200 تا شد 1500 تا و همين طور هم مرتب داره زياد مي شه !!!

 9. پیام Says:

  مطلب جالبی بود، ممنون.

 10. هادی77 Says:

  آقااااااااااااااااااااااااااااا میشه یه لینک هم به من بدیییییییییییییییننننننننن!!!!!!!!

 11. navidar Says:

  البته روشن است که بهترین روش جذب خواننده خوب نوشتن است.
  شاد باشید.
  aghaejaze.wordpress.com

 12. myminimals Says:

  100% باهات موافقم دکتر جون


 13. […] آیا تبادل لينك ارزشی دارد؟هواپیماهای جنگی اسرائیل در آسمان عراق مشغول تمرین […]


 14. آقای دکتر… این یاری دات کام داستانش چیه؟

 15. شیدا Says:

  چاکریم پس یک لینک به ما بده

 16. مسعود قاسمی Says:

  دكتر نظرم اسپم شده چون بيشتر از 2 تا لينك داشت.
  زحمتشو بكش برش گردون لطفاً به حالت عادي
  مرسي


 17. واقعا مفید بود. اما برای افزایش آمار چی کار کنیم. بگیم یک از دوستان بره لینک ما رو توی مطالبش بزاره ؟


 18. ملبت جالب بود اگه میشه با من تبادل لینک کن
  همین طوری عشقی
  می خواستم به من کمک کنی که چطوری می تونم در لینکدونی پی سی دانلود لینکی از مطالب من هم باشد

 19. فرزاد Says:

  خیلی جالب بود!!!

  مرسی

 20. Red Song Says:

  منم معتقدم تبادل لینک برای جذب مخاطب مثل قبل کارایی نداره و روش‌های دیگه باید جایگزین بشه…


 21. + عالی بود!
  + با 100% نوشته ها موافقم 🙂


 22. بعد از خوندن این پست رفتم به آمار بلاگ خودم هم سر زدم نتیجه این بود:
  + در بین 10 لینکی که بیشترین کلیک رو داشتن فقط یک وبلاگ از ساید بارم وجود داشت که البته «لوگو»ی وبلاگ مربوطه بود (هم ارز تبلیغات در وبلاگ شما) و بقیه از لینکهای داخل متن بودند
  + در بین 10 مطلب پر بازدید،دو ارسالی که بیشترین بازدید رو داشتند،در متن سایت «زهرا اچ بی» معرفی شده بودند
  + برترین ورودی ها به ترتیب: فرندفید / زهرا اچ بی / صفحه شخصی خودم در فرندفید / داشبورد وردپرس / Funfever / استامبل آپون و …
  البته گوگل ریدر برای من در رده 11م قرار داره !

  —-

  بازم میگم،این پستتون عالی بود،خسته نباشید 😉


 23. […] آیا تبادل لينك ارزشی دارد؟ […]

 24. gavras Says:

  جناب آقای مزیدی یک سوال؟

  چگونه می شود لینک های یک صفحه را جستجو کرد مثلا در همین صفحه چندین لینک وجود دارد که بعضا با text anchor مشخص هستند ولی خود لینک پنهان است و با page info میتوان آنها را دید، مثلا من میخواهم بدانم آیا در این صفحه لینک http://www.scrnshots.comوجود دارد یا خیر؟ تقریبا هیچ راهی به جز مراجعه به page info>linksوجود ندارد!
  حالا اگر لینک ها زیاد باشد page info کار بسیار وقت‌گیری خواهد بود.

  اگر ممکن است راهی برای جستجوی لینک های یک صفحه بیابید به ما هم بگویید که ثواب عظیم دارد!

  ترجیحا اگر راه حلش با google باشد که چه بهتر!

 25. وستا Says:

  خوب بود استفاده کردم

 26. f Says:

  با من تبادل لينك ميكني؟!

 27. AtAl Matal Says:

  لینک به ما فراموش نشه

 28. حسن Says:

  هنوزم تبادل لینک جا داره
  کسانی که تبادل لیک میخواهند بنویسند بیا تو ساوه بعد به ادرس
  http://www.sayeh20h.com لینک کنند و با رفتن به
  http://www.sayeh20h.blogfa.com
  قسمت ثبت لینک عنوان وبلاگ یا سایت با ادرس را بنویسند
  ما با تبلیغ لینک شما در سایت و وبلاگهای تابعه امار بازدیدتان را بالا میبریم
  مثلا اگه 30 نفر تبادل لینک نمایند تمامی لینکهای این 30 نفر در وبلاگهای 30 نفر ثبت میشه
  همین الان به وبلگ من بیایید

 29. بابک Says:

  بسیار مقاله خوبی بود.

 30. شاه مهدي Says:

  سلام. بسيار آموزنده و مفيد بود.
  مرسي از وقتي كه هديه مي كني.

 31. مصطفی Says:

  با سلام
  درخواست تبادل لینک با شما را دارم
  در صورت تمایل لینک ما را با نام زیر در وب سایت خود قرار دهید و به ما اطلاع دهید
  با تشکر
  بیا تو بندر
  http://www.Bia2BND.IR
  به امید همکاری های بیشتر
  منتظر جواب شما هستم

 32. محمدرضا Says:

  دكتر جاناينجاواست جواب نوشتن


 33. بنام گوگلوند بزرگ بخشنده مهربان
  بدرستیکه گوگل صفحات را آفرید و در آنها جستجو نمود.
  مسخره نیست؟ خداوکیلی گوگل جز یک ابزار جستجو و یک شرکت بزرگ قدرتمند چیز دیگری نیست! چرا به گوگل پرستی رو آورده اید؟ بابا گوگل یک ابزاره نه یک مدرک یا مرجع و قانون.


 34. و در آخر چه خواهد شد؟
  حالا روزی nتا بازدید داشته باشی، که چه؟ 🙂

  من نمی‌دونم چرا این مسئله‌ی بازدید اینقدر برای بعضی‌ها اهمیت داره که بیان لینک‌شان را به اینجا و آنجا بکشانند؟ تا این لحظه من 14 مطلب منتشر کرده‌ام و تعداد بسیار کمی بازدیدکننده دارم، اما خوشحالم که این تعداد کم، معمولاً از طریق «جستجو» میان و امیدوارم که نتیجه بگیرن و برن. البته درست که وقتی لینک وبلاگت به اینجا و آنجا کشیده می‌شه، از هزاران نفری که میان و صفحه رو می‌بینن و میرن، شاید فقط ده یا ده‌ها نفر از مطلبت استفاده کنند، و باز هم وقتی لینک وبلاگت به اینجا و اونجا کشیده میشه، در نتایج جستجوی متورهای جستجوگر هم تاثیر داره، اما به نظر من (برای من) اونقدر مهم نیست که بیام به هر قیمتی که شده، لینک وبلاگم رو بکشونم اینجا و اونجا.


 35. زنده باشي دكتر جان.
  يادداشتهاي شما همواره در شمار فرازهاي ماندگار وبلاگستان فارسي بوده است.

 36. پویا Says:

  سلام یه انتقادی داشتم تبادل لینک روی پیج رنک خیلی تاثیر داره من یه وبلاگ داشتم که فقط به واسطه لینک بودن در یک وبلاگ پیج رنک 5 چند ماهه پیج رنکش 4 شد در صورتی که فقط یه پست تبلیغاتی داشت وبلاگم این مقاله ها ارزش چندانی نداره

  شعرم برای گفتن گوگل به گل ماند .

  موفق باشید.

 37. ناصر يارمحمديان Says:

  حالا كه اينطوريه پس بيا تبادل لينك كنيم
  در ضمن من يه اشكاليم به مقالت مي گيرم و اينكه تبادل لينك باعث آشنايي اوليه مي شود ممكن است تبادل لينك نعداد كمي ارجاع داشته باشد اما وقتي مثلا من از لينك بار يه وبلاگ مورد علاقم را پيدا ميكنم از فيدش استفاده ميكنم اما در واقع تمام استفاده من از فيد به خاطر اون تبادل لينك است و بايد به حساب تبادل لينك گذاشت
  http://negaheazad.wordpress.com/
  موفق باشي

 38. boyestan Says:

  كاش راجع به اينكه تو گوگل ريدر چه كار بايد كردم توضيح ميدادي…ميشه واسم ميل كني!!!

 39. afshin Says:

  خيلي عاليه.
  مطمئن باش موفق خواهي شد.

 40. میلاد Says:

  سلام . ممنون از راهنماییهایی که کردی پس بیا با هم تبادل لینک کنیم ?OK
  shomal666.persianblog.ir

 41. Armin Says:

  جالب بود .


 42. به نام ايزد منان

  شركت ابزار آزما بين الملل با كادرى مجرب و توانمند و سابقه مفيد ، آمادگى خود را جهت فعاليت در زمينه هاى زير اعلام مى دارد :

  1- صنايع آموزشى و كمك آموزشى

  اين شركت به عنوان طراح و توليد كننده بيش از 2000 وسيله تجهيزات آموزشى و كمك آموزشى در رشته هاى برق قدرت – الكترونيك – كامپيوتر – مهندسى پزشكى – كنترل – ابزار دقيق – هيدروليك و پنوماتيك – ترمودينايك و ارتعاشات – مكانيك خودرو – برق خودرو – خاك و بتن – شيمى – فيزيك – عمليات واحد – زيست شناسى – نقشه بردارى و دوربين – مقاومت و مصالح – مامايى و پرستارى – كشاورزى – آبيارى و … با كليه مراكز آموزشى ، فنى و حرفه اى ، دانشگاه ها ، مراكز آموزشى شركت هاى خود رو سازى و … آماده هر گونه مشاوره و همكارى مى باشد.

  2- فروش تجهيزات

  اين شركت در زمينه مشاوره ، تامين و خدمات پس از فروش تجهيزات اندازه گيرى ، كنترل كيفى اتوماسيون ، آزمايشگاهى و متالوژى با بالاترين كيفيت و نازلترين قيمت آماده همكارى مى باشد .

  مدير عامل شركت ابزار آزما بين الملل

 43. nasim Says:

  سلام وبلاگ خوبي داريد اميد وارم به کارت ادامه بديد به ما هم يه سر بزن و نظر بده
  در ضمن اگر مايل به تبادل لينک هستيد اول ما رو با نام :?.•**•. جديدترين ترفندهاي روز دنيا.•**•.?: ثبت کنيد و بعد تو نظرات به ما خبر بديد تا ما هم اين کار و براي شما بکنيم با تشکر يا حق BOOS7AN-NEW


 44. در این متن نیاز اساسی وبلاگ نویسان مان به منابع خارجی آشکار شد… واقعا برای بیان بعضی مباحث تخصصی نیاز داریم که از تجربه بزرگان استفاده کنیم. منظورم بزرگان آن ور آب بود.

 45. طاهره Says:

  شما نيز ما را با نام

  به روز ترين سايت پارسي

  http://p30google.com

  لينک کنيد


 46. سلام نظرم خصوصیست
  سوالی داشتم
  من میخواهم که پیشنهادی به پی سی دانلود برای قرار دادن لینک های وبلاگ در لینکدونی شون بدم
  به نظرتون چطور مطرح کنم بهتره
  میخوام مثل شما که لینک هاتون در لینکدونیشونه منم باشه
  من میخوام یادم بدین چطور بهشون ایمیل بزنم و اصلن ایمیل مدیرشون چیه
  ممنون میشم جوابم را به ایمیم ارسال کنید

 47. احسان Says:

  سلام
  من وبلاگم اوضاع خوبی تو موتور های جستجو داشت و تو صفحات اول قرار می گرفت تا اینکه چند تا تبادل لینک کردم و وبلاگم تو جستجوی وب گوگل آخر شد و همیشه آخرین وبلاگ میاد و لی تو جستجوی عکس گوگل اولم پیج رنکم هم با تبادل لینک بالا رفت ولی رتبم تو جستجوی گوگل پایین اومد
  البته من به غیر از گوگل تو چند تا دایرکتوری هم لینکمو ثبت کردم
  به نظرت کدوم یکی باعث شده تو جستجو ها وبلاگم آخر بشه؟
  اگه راهکاری می دونید حتما بگین


 48. […] مزیدی عزیز در مطلبی در وب ۲ مقاله ای با عنوان آیا تبادل لینک ارزشی دارد ؟ نوشته است. این مطلب از این جهت مطلبی بسیار مفید و قابل […]

 49. timo Says:

  خوب پس وب منو لینک کنید.


 50. مطلب جالبي بود
  ممنون


 51. […] مزیدی عزیز در مطلبی در وب ۲ مقاله ای با عنوان آیا تبادل لینک ارزشی دارد ؟ نوشته است. این مطلب از این جهت مطلبی بسیار مفید و قابل […]


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: