روزهای خوب وردپرس

اوت 21, 2008

اين چند روزه اتفاقات خوبي در جمع دوست‌داران وردپرس رخ داده است:

1- تعداد وبلاگهايي كه بر روی وردپرس.كام قرار دارند به مرز 4 ميليون وبلاگ رسيده است. بسياري از اين وبلاگها جوان فعال و پرانرژي هستند.

2- در بين اينهمه وبلاگهايي كه بر روی وردپرس.كام قرار دارند گاه به وبلاگي برمي‌خوريم كه  بودنش مايه مباهات است. نمي‌دانم وبلاگ‌ تيتوس‌بوگن را دنبال مي‌كرديد يا خير؟ متاسفانه ادرس اصلي ايشان در بلاگر، در داخل كشور بلوكه شده است.به همين دليل وبلاگ جديد ايشان در وردپرس.كام شروع به كار كرده. زمينه نوشتارهاي ايشان ادبيات و فلسفه است. من مدتهاست نوشته‌هاي ايشان را دنبال مي‌كنم.اگر به اين مباحث علاقه‌مند هستيد ادرس جديد اين وبلاگ خوب را از دست ندهيد.

3- با اين كه تاكنون در وبلاگستان فارسي در مورد وردپرس مطالب زيادي چاپ شده اما هنوز هم بسياري با اين نرم‌افزار خوب و منعطف آشنايي كافي ندارند.بسياری از ما كه از وردپرس استفاده مي‌كنيم ممكن است تصور كنيم وردپرس تنها براي وبلاگ‌نويسي كاربرد دارد. در صورتي كه از مدتها قبل بودند كساني كه از وردپرس براي مديريت يك سايت استفاده كرده‌اند. هرچند سايتي كه ايجاد مي‌شود بيش از ان كه به مفهوم سنتي سايت‌هاي قديمي نزديك باشد، تداعي كننده پويايي وبلاگ‌نويسي است. در بين سايتهاي فارسي نيز نرم‌نرمك استفاده از وردپرس در حال افزايش است. يكي از اخرين نمونه‌هاي ان مي‌تواند سايت/وبلاگ سرزمين سينما باشد. بنظرم بايد در مورد كاربردهاي وردپرس در مديريت سايتهايي اينچنين در وبلاگهايمان بيشتر بنويسيم.

4- اما برسيم به خوشحال‌كننده‌ترين خبر اين روزها: احتمالا همه شما وبلاگ خوب دوست عزيزم دكتر مجيدي را با نام «يك پزشك» مي‌شناسيد. ديشب در فرندفيد اعلام شد كه ايشان سيستم مديريت وبلاگشان را از موويبل‌تايپ به وردپرس سوئيچ كرده‌اند. اين اتفاق براي جامعه كاربران وردپرس فارسي- دات كام و دات اورگ- نقطه عطف بسيار مهمي است. دكتر مجيدی يكي از محبوب‌ترين وبلاگهاي حال حاضر را دارد. تعداد مشتركان وبلاگش بيش از بقيه است و همه ما مي‌دانيم كه سبك دكتر در وبلاگ‌نويسي بگونه‌اي است كه سعي مي‌كند در مورد هر مسئله مورد علاقه‌اش متوني كامل و جامع و به زبان شيرين تهيه كند. نتيجه ان كه مي‌توان با اشتياق منتظر پست‌هايي جذاب در مورد نكات ريز و درشت استفاده از وردپرس در وبلاگشان باشيم. اين براي معرفي بيشتر و بهتر جامعه كاربران وردپرس فارسي نقشي مهم و كليدي دارد.

اما تاثير جانبي اين حركت شايد اين باشد كه ساير وبلاگ‌نويسان قديمي ما كه هنوز انگيزه لازم براي سوئيچ كردن به وردپرس را نداشته‌اند اكنون با اين حركت تشويق شوند و وبلاگ خود را تازه‌نفس كنند. بايد با اين دسته مهم از وبلاگ‌نويسان ارتباط برقرار كنيم و آنها را در انتقال آرشيو و سوئيچ به وردپرس همراهي كنيم.

اما براي ما وبلاگ‌نويسان نسل جديد چه اهميتی دارد؟ علاوه بر موارد گفته شده در بالا، وردپرس بدليل نوع معماريش بگونه‌اي است كه در حال برقراري ارتباط بين تمام وبلاگهايي است كه با وردپرس مديريت مي‌شوند. بعبارتي زين پس ما- حتي كاربران وردپرس.كام-  مي‌توانيم راحت‌تر در وبلاگ ايشان كامنت بگذاريم، ترك‌بك به مطالب ايشان بدهيم و ارتباط پوياتري با نوشته‌هاي ايشان برقرار كنيم.

من به نمايندگي از تمام دوستانم در وردپرس و توييتر و فرندفيد، ورود كامل دكتر مجيدي به دنياي وردپرس را تبريك عرض مي‌كنم. بار ديگر با گذاشتن كامنتهاي تبريك براي ايشان ثابت كنيم كه تصميم خوب دكتر را حمايت كامل مي‌كنيم.

دكتر جان! بر ما منت گذاشتيد  🙂

هنوز كار تمام نشده است. جامعه وردپرس فارسي نياز به جذب بزرگان ديگر نيز دارد. با رفتارمان آنها را هم به سوي خود جذب كنيم. به اميد ان روز

Advertisements

20 Responses to “روزهای خوب وردپرس”

 1. persian365 Says:

  دکتر از این که یک فاصله بین مطلب قبلیت افتاد خیلی بهتر شده( استراحتی شده )

  یک پیشنهاد دیگه دارم .
  در مورد مینیمال نویسان هم بنویسید
  اگه میشه به این گروه از نیویسندگان هم بپردازید
  و قسمتی از وبتان رو برای لینک کردن این .وبلاگ ها اختصاص بدید ( فکر کنم قبلا این کار رو می کردید )

  سر بلند باشی

 2. محسن Says:

  دکتر عزیز از اینکه در وبلاگتون و فرند فید منو دوستانم را مورد لطف خودتون قرار دادید خیلی ممنونم. اگر سایت ما هیچ چیزی برای عرضه نداشت، همین که بلاگری مثل شما حمایتمان می کرد کافی بود. به امید آنکه لایق محبتتان باشیم.


 3. 1>> خب دیگه، بهش میگن برنامه‌ی مدیریت محتوا.
  2>> آقای مزیدی، من واقعاً نمی‌فهمم استفاده‌ی آقای مجیدی (اون پشت، بدون اینکه ویزیتورهای وبلاگ ببینن) چه فایده و چه تاثیری داره؟ مگر اینکه ایشان پیشنهاد کنند و جنبش wordpress.org راه بیاندازند.
  راستی، یادتان هست پارسال، وقتی خورشید خانوم به wordpress.com آومد و شما گفتید این یک رویداد بزرگ در wordpress.com هست؟ راستی، درباره رفتنش از wordpress.com هم چیزی نوشتید؟

  فقط وردپرس 🙂


 4. دکتر من دارم کم کم یقین پیدا میکنم که شما از automattic حقوق می گیری 😉


 5. منم ورود دكتر مجيدي ر تبريك ميگم همه ما خوشحاليم

 6. sinac Says:

  میگم، پس به خاطر همین تعویض بود که دیتابیس ایشان Error می‎داد. بنده هرچه سعی کردم وارد وب ایشان شوم نشد. به احتمال زیاد در حال انتقال بوده. در حال حاضر سالمه و هیچ مشکلی نداره.


 7. خیلی اخبار خوبی است… لذّت بردم.

 8. گجمو2 Says:

  سلام
  شرمنده که کامنتی بی ربط با پست شما میذارم !
  ساعتی دیگر روز پزشکه، زودتر اومدم تا این روز رو به شما که نماینده ای از دیگر عزیزان پزشک سراسر ایران هستید،تبریک بگویم.
  روزتان مبارک جناب دکتر مزیدی.

 9. بهنام Says:

  تبریک به جامعه ورد پرسی ها .


 10. […] روزهای خوب وردپرس طرفداران سرسخت هم کم کم دارند به وردپرس روی می آورند […]

 11. شهلا باورصاد Says:

  سلام دوست عزیز. ممنون از لینک.
  راستش من هنوز با سیستم ووردپرس کاملن آشنا نیستم. آدرس ایمیلم مثلن اصلن در صفحه ی اصلی نیست. از پیشنهاد شما استقبال می کنم و وقتی دیگر از خودم کاری برنیامد، از شما کمک می گیرم.

 12. هادی جامی Says:

  سلام . من هم ورود دکتر مجیدی رو به وردپرس تبریک میگم . در ضمن روز پزشک و بزرگداشت بو علی سینا رو هم به دکتر مزیدی عزیز و دکتر مجیدی تبریک میگم 🙂

 13. rain girl Says:

  salam
  haleton khobe rastesh man nazare shomaro toye خيريه موج سفيد didam .
  webloge
  vaghan moteshakeram be khatere nazare mohkam va ghateeton
  omidvaram ba in adama moghabele beshe

 14. behbad Says:

  سلام آقای مزیدی . راهی هست که بشود در یک خروجی خوراک بر روی وبلاگ عکس هم استفاده کرد.تثویر بندانگشتی یک صفحه که عکس می گذارد.مفل خوراک فلیکر که در خود وردپرس هم هست , اما برای سایت دیگری؟ اصلا مورد مصداقی اش در وبلاگ خودم و در سایدبار سمت راست.بخش مانا. متشکرم.

 15. هدایت Says:

  منم از وورد پرس راضی‌ام. سرویس دهنده به این خوبی تا حالا ندیده بودم. یا من خیلی کم تجربه‌ام توی کار با این سرویس‌ها یا اینکه وورد پرس خیلی محکمه.

 16. DESERTER Says:

  اين سايت رو ميشناسي؟
  http://www.pageonce.com/
  سرويس جالبيه


 17. 1- من نیز به نوبه‌ی خود، از این رهگذر، به جناب یک پزشک و دوستان عزیز وردپرسی تبریکات صمیمانه عرض می‌نُمایم.
  2-«هنوز كار تمام نشده است. جامعه وردپرس فارسي نياز به جذب بزرگان ديگر نيز دارد. با رفتارمان آنها را هم به سوي خود جذب كنيم. به اميد ان روز»
  خب حالا داریم حس می‌کنیم که بالاخره دیگر کم‌کم باید این جام زهر را نوشیده، به دنیای دوست داشتنی وردپرس، قدم رنجه فرماییم:دی


 18. […] و بلاگر قرار دادنِ لینک سرویس ها در ستونِ وبلاگ روزهای خوب وردپرس لینک مقالات مفید – […]


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: